Poseł do Parlamentu Europejskiego | Dolny Śląsk i Opolszczyzna

 
 
 
 

SZUKAJ

Przejrzystość prac w Unii Europejskiej
Kazimierz M. Ujazdowski   
poniedziałek, 12 września 2016 18:36

Procedowana właśnie w Parlamencie Europejskim reforma zasad dotyczących przejrzystości i funkcjonowania grup interesu i lobbingu w Unii Europejskiej jest blokowana przez duże frakcje poiltyczne. Publikuję treść wynegocjonowanych przez grupę robocze przepisów i uważam, że powinny być one jak najszybciej poddane pod głosowanie w komisji ds. konstytucyjnych.

Załączniki do artykułu:
Pobierz załącznik (Transparency Compromises_Public.doc)Poprawki_Kompromisowe
 
Europejskie Forum Młodych im. kard. Bolesława Kominka 2016
piątek, 24 czerwca 2016 13:12

Seminaria i warsztaty na temat historii, stosunków międzynarodowych, prawa i wyzwań współczesności

Młodzi ludzie z Czech, Węgier, Słowacji, Francji, Ukrainy i Polski spotkają się, aby poznawać historię i metodę pojednania polsko-niemieckiego, dziedzictwo listu biskupów polskich z 1965 roku i historię Europy Środkowej i Wschodniej. Spotkanie zaczną latem w Brukseli a skończą jesienią we Wrocławiu.

WIĘCEJ…
 
Czy Europa potrzebuje nowego paktu na rzecz demokracji?
poniedziałek, 30 maja 2016 09:30

Z inicjatywy Kazimierza Ujazdowskiego w Parlamencie Europejskim spotkają się eksperci, doradcy i politycy by przedyskutować pomysł wprowadzenia mechanizmu kontroli demokracji w państwach członkowskich UE. Z inicjatywą nowego mechanizmu, w myśl którego Komisja Europejska i europejscy eksperci mieliby regularnie oceniać poziom demokracji i praw podstawowych w państwach członkowskich UE wyszła niedawno grupa europejskich liberałów. Poseł Kazimierz Ujazdowski w trakcie prac nad dokumentem przedstawił alternatywne sposoby promocji praw podstawowych w zgodzie z suwerennością państw członkowskich.

 

WIĘCEJ…
 
Europejski Trybunał Sprawiedliwości i jego funkcje wobec demokracji
Biuro Prasowe   
piątek, 15 stycznia 2016 14:00

Od wprowadzenia Kazimierza Ujazdowskiego rozpoczęło się w Brukseli wysłuchanie publiczne na temat Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. -Czekamy na konstruktywne wnioski, bo szukamy nie tylko krytyki złych praktyk, ale także sposobu ich przezwyciężenia - mówił rozpoczynając posiedzenie nasz poseł.

WIĘCEJ…
 
Parlament Europejski o przyczynach radykalizacji
Biuro Prasowe   
czwartek, 26 listopada 2015 16:05

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata nad propozycjami zapobiegania radykalizacji i rekrutacji do organizacji terrorystycznych zawartymi w raporcie Rachidy Dati. Raport zakłada zwalczanie terroryzmu poprzez m.in. wzmocnienie organów ścigania terroryzmu, większe ujawnianie danych osobowych w celach wymiany informacji i stosowanie środków kontroli szczególnie zaostrzonych dla komunikacji przez Internet.

WIĘCEJ…
 
Pojednanie Narodów PRZECIW JAŁCIE
Biuro Prasowe   
poniedziałek, 09 listopada 2015 10:33

Pierwsze międzynarodowe wydanie Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckichz 1965 r. Jeden z najważniejszych dokumentów w historii powojennej trafi do wszystkich europarlamentarzystów i elit europejskich.

WIĘCEJ…
 
Kazimierz Michał Ujazdowski: Apeluję, by obywatele UE mieli realne prawo inicjatywy ustawodawczej
Biuro Prasowe   
środa, 28 października 2015 10:45

Parlament Europejski w Strasburgu debatował w poniedziałek (26.10) nad projektem raportu György Schöpflina dotyczącym Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Na temat tej formy wyrażania opinii przez obywateli UE głos zabrał europoseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski.

WIĘCEJ…
 
Europejskie Forum Młodych w Brukseli
Biuro Prasowe   
czwartek, 24 września 2015 11:24

"Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" 50 lat później. O pojednaniu według B. Kominka porozmawiają w Brukseli.

Na zaproszenie Kazimierza Ujazdowskiego w przyszłym tygodniu w Brukseli spotkają się studenci z Polski, Czech i Niemiec by dyskutować na temat pojednania i listu biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 roku. 3-dniowe seminarium rozpocznie się w poniedziałek 28 września.

WIĘCEJ…
 
UJAZDOWSKI: Mówienie o narzucaniu rozwiązań siłą jest niezgodne z duchem europejskiej współpracy, należy przeprosić
Biuro Prasowe   
środa, 16 września 2015 17:48

Rozpoczęła się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Przy rozpoczęciu debaty na temat imigracji poseł Kazimierz Ujazdowski odniósł się do niedawnych słów Przewodniczącego Schultza dla telewizji ZDF.

WIĘCEJ…
 
Dolnośląska Rada Europejska przygotowuje kolejne inicjatywy
Biuro Prasowe   
czwartek, 28 maja 2015 16:28

W środę, 27 maja 2015 r., w Brukseli odbyło się drugie spotkanie Dolnośląskiej Rady Europejskiej. Tym razem w formule roboczej europosłowie z naszego regionu omawiali plany wspólnych inicjatyw dolnośląskich na forum instytucji europejskich i możliwości współpracy z regionami innych krajów Unii Europejskiej.

WIĘCEJ…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 6