Biuro prasowe
Wezmę czynny udział w wyborach samorządowych i w pracach programowych opozycji
3 kwietnia 2018

Polacy zasługują na władzę kompetentną, na szacunek dla prawa i instytucji, na politykę, która buduje sojusze po to, by zwiększyć prestiż i siłę Polski w Europie. Mamy prawo chronić i rozwijać samorządności oraz decentralizację jako cenny element ustroju naszego państwa. Tym bardziej, że miasta i władza lokalna w większym niż dotychczas stopniu, zadecydują o przyszłości i jakości naszego życia.

Nie można być obojętnym wobec działań władzy aroganckiej i niekompetentnej. PiS niszcząc demokrację konstytucyjną osłabił państwo i wydatnie obniżył standard ochrony praw obywateli. Rządzenie poprzez eskalację konfliktu doprowadziło do największego rozdarcia wspólnoty politycznej po 1989 roku. Obywatelska aktywność pozostająca poza kontrolą rządu jest przyjmowana z podejrzliwością i otwartym atakiem. Centralizm uderza w samorządność
i tłumi energię społeczną.

W tej sytuacji Polacy mają prawo oczekiwać wypracowania nowatorskiej alternatywy dla PiS. Nie na powrót do czasów sprzed 2015 roku, lecz na odnowienie programu opozycji. Wielu Wrocławian, w bezpośrednich rozmowach, nalegało na to bym przyjął większą odpowiedzialność za sprawy publiczne w kraju.

Chcę odpowiedzieć na to wezwanie.

Wezmę czynny udział w wyborach samorządowych. Poinformuję o tym dokładnie w najbliższych dniach we Wrocławiu. Widzę konieczność wsparcia Platformy Obywatelskiej w budowaniu nowego przesłania politycznego. Dlatego też przyjąłem zaproszenie Grzegorza Schetyny do współpracy programowej w sprawie odbudowy rządów prawa i odnowy samorządności. Szczególną uwagę będę przywiązywał do zwiększenia przejrzystości i kontroli demokratycznej na każdym poziomie władzy publicznej. Podejmując te działania zachowuję bezpartyjność.

Jednocześnie zainicjuję kampanię publiczną „Sami o sobie” na rzecz wzmocnienia praw samorządu i jego wewnętrznej demokratyzacji. Do inicjatywy zaproszę polityków, ekspertów i działaczy społecznych widzących w samorządności  źródło rozwoju Polski. Jestem przekonany, że w ten sposób mogę służyć dobru publicznemu i przyczynić się do odnowy debaty publicznej w naszym kraju.

Kazimierz M. Ujazdowski

Zapisz się na newsletter

Zostaw swój e-mail i bądź na bieżąco z działaniami Kazimierza Michała Ujazdowskiego

(wymagane) Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o działalności Kazimierza Michała Ujazdowskiego

FreshMail.pl