Poseł do Parlamentu Europejskiego | Dolny Śląsk i Opolszczyzna

 
 
 
 

SZUKAJ

Camus: przebaczenie, które znosi sprawiedliwość da nam naród złożony ze zdrajców i miernot oraz społeczeństwo, którego nie chcemy

Te słowa napisał Camus w styczniu 1945 roku w polemice z Mauriaciem. Tekst ukazała się na łamach pisma "Combat", które jeszcze rok wcześniej wychodziło w podziemiu.(A. Camus, Eseje, piw 1971)

WIĘCEJ…
 
Zachęcam do lektury: sprawozdanie z konferencji przeciw fałszowaniu pamięci o niemieckich obozach koncentracyjnych

Wyrażam wdzięczność panu mecenasowi Lechowi Obarze i stowarzyszeniu Patria Nostra za inicjatywę zorganizowania konferencji, a nade wszystko za skuteczną akcję prawną przeciw kłamstw o "polskich obozach śmierci" przed polskimi sądami.

Latem 2014 roku doprowadziłem do przystąpienia prokuratury do procesu "Ossewski kontra Axel Springer". Mam nadzieję, że jego ostateczny rezultat będzie zgodny z poczuciem sprawiedliwości i przywróci respekt dla prawdy.

Załączniki do artykułu:
Pobierz załącznik (PATRIA_Sprawozdanie.pdf)Sprawozdanie pamięci o niemieckich obozach
 
Święci i świętość według Jana Pawła II

W dniu, w którym wspominamy Wszystkich Świętych polecam Państwu tekst o świętości w nauczaniu i działalności pasterskiej Jana Pawła II. Papież stale przypominał, że świętość to dar, który jest powierzony wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce.

WIĘCEJ…
 
EUROPEJSKIE RUCHY PRO-LIFE ZA PROF. CHAZANEM
Sprawa prof. Chazana coraz szerszym echem odbija się również poza granicami naszego kraju. Głos w tej sprawie zabrała Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia „Jeden z Nas” - największa tego typu organizacja na kontynencie, zrzeszająca organizacje pozarządowe z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.
WIĘCEJ…
 
POLECAM: WYSTAWA "SZTUKA I NARÓD"
Gorąco polecam wystawę, której wernisaż odbędzie się 30 lipca w Warszawie. Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Literatury przypomni redaktorów wydawanego w latach 1942 – 1944 konspiracyjnego pisma „Sztuka i Naród”, wybitnych twórców, którzy w tragicznie krótkim czasie wojennej młodości zdołali osiągnąć niezwykłą dojrzałość intelektualną, moralną, artystyczną. 
.
WIĘCEJ…
 
INICJATYWA JEDEN Z NAS ZOSTAŁA W CAŁOŚCI ODRZUCONA
Niestety okazuje się, że Komisja Europejska jest w stanie zgodzić się z obywatelami jedynie wtedy, gdy obywatele myślą tak jak Komisja. 
Pod tym adresem: jedenznas.pl/komisja-europejska-odrzucila-najwieksza-inicjatywe-obywateli-ue/ znajduje się oficjalna odpowiedź Komisji Europejskiej. 
.
WIĘCEJ…
 
POLECAM: OŚWIADCZENIE FUNDACJI RZECZNIK PRAW RODZICÓW

Najpierw sejm odrzucił milion podpisów rodziców, którzy chcą decydować o edukacji swoich dzieci. A teraz Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz, chce ograniczyć nasz wpływ na wychowanie dzieci, do czasu ,,po szkole i w weekendy''(sic!) Dlatego pani Rzecznik, która nie broni praw obywateli, powinna zwolnić miejsce dla kogoś kto będzie to robił.

.
WIĘCEJ…
 
POLECAM: TEKST ROMANA KOWALCZYKA: MINISTER ZDROJEWSKI UNIKA DEBATY
Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz lider listy PO na Dolnym Śląsku w wyborach do Parlamentu Europejskiego, unika jak może debaty z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, byłym Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego startującym z listy Prawa i Sprawiedliwości. Odrzucił propozycję debaty zgłoszoną przez Niezależne Zrzeszenie Uniwersytetu Opolskiego. Taki sam los spotkał podobną inicjatywę Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.
.
WIĘCEJ…
 
POLECAM: TEKST BOGDANA ZALEWSKIEGO "MAŁE I WIELKIE POLSKIE ILUZJE"

Bardzo się cieszę, że Bogdan Zalewski przypomniał publicystykę Adolfa Bocheńskiego w sprawie Ukrainy. Bocheński pokazuje, że w interesie Polski jest wsparcie niezależnej Ukrainy, a to z kolei wymaga konsekwencji i nigdy nie nie będzie wolne od konieczności rozwiązywania kwestii spornych w stosunkach polsko-ukraińskich. Dobra polityka polska wobec Ukrainy nie może być łatwa i niekolizyjna, jak chce tego minister Sikorski. Przy okazji udostępniam książkę Adolfa Bocheńskiego „Między Niemcami a Rosją”
Kazimierz M. Ujazdowski

Małe i wielkie polskie iluzje

Śledzę z przerażeniem obecną rewolucję i kontrrewolucję na Ukrainie i wracam do lektury polskiej książki wydanej 77 lat temu. Zdezorientowany powracam po cenne wskazówki i rady. W 1937 roku ukazało się dzieło Adolfa Bocheńskiego pt. „Między Niemcami a Rosją”, napisane i wydane z inspiracji samego Jerzego Giedroyca w bibliotece „Polityki” (zbieżność tego tytułu z komuszym ‘żurnałem’ w III RP - przypadkowa).

.
WIĘCEJ…
 
POLECAM: TEKST RED. GRAJEWSKIEGO "TRZEBA COŚ Z TYM ZROBIĆ"

Nowelizacja ustawy o IPN jest próbą przeciwdziałania pladze rozpowszechnianego przez media na Zachodzie kłamstwa o „polskich obozach śmierci”. .

WIĘCEJ…
 
POLECAM: DWUMIESIĘCZNIK ARCANA nr 114

Polecam lekturę nowego numeru dwumiesięcznika ARCANA, w którym znajdują się opracowane przeze mnie teksty źródłowe odsłaniające istotę mocarstwowej polityki Rosji wobec Polski. W Paryżu odnalazłem broszurę „Duch imperatorowej” (wydaną przez żołnierzy II Korpusu w 1944 r.) na którą składają się dwa teksty. Poświęcone są kolejno analizie polityki Katarzyny II oraz Józefa Stalina wobec Polski.

.
WIĘCEJ…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 5