Biuro prasowe

Konferencja „Plan dla Polski w Europie”

13 maja 2017
Konferencja „Plan dla Polski w Europie”

Dziękuję wszystkim panelistom i uczestnikom konferencji „Plan dla Polski w Europie” za przyjęcie zaproszenia do Wrocławia i udział w dyskusjach. Byłem pod wrażeniem intensywności debat i bogactwa przedstawionych pomysłów. Cieszę się, że wbrew dominującej praktyce wciąż obecna jest myśl o polityce ambitnej, która chce skupiać siły wokół tego, co buduje potencjał Polski.

Państwa Propozycje sformułowane podczas konferencji powiększyły kapitał projektów reformatorskich. Nie mam wątpliwości, że w przyszłości będzie wykorzystany z pożytkiem dla dobra wspólnego. Materiały z konferencji zostaną opublikowane wkrótce w wersji elektronicznej i udostępnione opinii publicznej.

Wielu obserwatorów zwracało uwagę na rys pokoleniowy wrocławskich debat i czynny udział w nich reprezentantów młodej generacji. Odważenie się na podmiotowość przez ludzi młodych jest jednym z kluczy do przezwyciężenia kryzysu polityki polskiej.

Po konferencji wierzę jeszcze bardziej w sens animowania debat wolnych od doraźnych interesów politycznych. Planowanie dobrej polityki wymaga współpracy środowisk. Skala wyzwań międzynarodowych i złożoność współczesnej polityki dyktuje potrzebę ciągłego konfrontowania poglądów i wymiany myśli. Pozwolą Państwo, że po wakacjach przedstawię propozycje form kontynuowania wspólnych prac nad planem dla Polski w Europie.

Więcej informacji na stronie: www.plandlapolskiweuropie.pl

Zapisz się na newsletter

Zostaw swój e-mail i bądź na bieżąco z działaniami Kazimierza Michała Ujazdowskiego

(wymagane) Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o działalności Kazimierza Michała Ujazdowskiego

FreshMail.pl